Zalety budownictwa szkieletowego

- SZYBKI PROCES BUDOWY

Ograniczyliśmy do minimum procesy mokre budowy, jedynym takim elementem jest płyta fundamentowa. Reszta prac budowlanych może być wykonywana bez względu na pogodę.

Na plac budowy dostarczane są gotowe elementy prefabrykowane w postaci szkieletu ścian, stropu czy więźby dachowej.

GWARANCJA JAKOŚCI

Dajemy 50-letnią gwarancję na konstrukcję stalową naszych budynków.

ŁATWY MONTAŻ INSTALACJI WEWNĘTRZNYCH

Z uwagi na fakt że podstawową konstrukcją nośną budynku jest szkielet, czyli otwarta konstrukcja, montaż instalacji w ścianach nie wymaga nawiercania miejsc pod instalacje, wystarczy je poprowadzić w pustej konstrukcji budynku. To znacznie przyspiesza prace dodatkowo nie osłabiając termiki budynku.

WYKORZYSTANIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

W wypadku technologii szkieletowej, w której szczególny nacisk kładzie się na termikę budynku, wykorzystanie nowoczesnych technologii energooszczędnych ma dużo większy sens i przynosi wymierne zyski. Można więc zastosować niestandardowe rozwiązania jak inteligentny układ sterowania całym budynkiem, montaż instalację rekuperacji, pompy ciepła czy drugiego obiegu wody.

WYSOKIE PARAMETRY TERMICZNE PRZEGRÓD

- ŚCIANA - przy zachowaniu niewielkiej grubości 29 cm otrzymujemy parametr U=0,15. Każdy otwór w przegrodzie osłabia jej parametry, dlatego by osiągnąć wysoki współczynnik dla ściany/dachu z otworami, po pierwsze należy dobrać stolarkę i szklenie o wysokich parametrach, a po drugie należy zwrócić uwagę na odpowiedni montaż tejże stolarki – właśnie w miejscach styku okna/drzwi z konstrukcją występują największe straty.

- DACH - przy zastosowaniu 30 cm ocieplenia wełną mineralną i styropianem U=0,18. Przy budowie domu pamiętamy o prawach fizyki, a dokładniej o fakcie, że ciepłe powietrze zawsze uchodzi ku górze. Dach jest najistotniejszym elementem  zabezpieczającym budynek przed dużymi stratami ciepła.

- PŁYTA FUNDAMENTOWA - U=0,20 tak wysoki parametr uzyskujemy dzięki zastosowaniu izolacji o grubości 18 cm oraz żelbetowej płycie z betonu B25.

ZAPEWNIENIE SZCZELNOŚCI BUDYNKU

Budynek energooszczędny powinien być nie tylko dobrze izolowany, ale także musi mieć szczelne przegrody zewnętrzne. Szczelność budynku jest konieczna dla ograniczenia strat ciepła, które mają znaczący wpływ na zapotrzebowanie budynku na energię. 

Dla zapewnienia całkowitej szczelności budynku stosujemy odpowiednie rozwiązania projektowe, a w trakcie budowy zwracamy szczególną uwagę na miejsca narażone na nieszczelności by uniknąć jakichkolwiek strat ciepła w domu. Dbamy o każdy szczegół, a gotowy budynek poddajemy badaniu szczelności metodą „blower door” z użyciem kamery termowizyjnej. Kluczem do uzyskania dobrej jakości całego budynku jest sprawdzona technologia i wysokiej klasy wykonawstwo, które zapewniamy.